T.C. Mİllî Eğİtİm BakanlIğI
İSTANBUL / ATAŞEHİR - TEB Ataşehir Anadolu Lisesi

Haberler

Eyl

Eyl

OKULUMUZ ÖĞRENCİSİ GENÇ MİLLİ TAKIM SPORCUSU OĞUZ OKANSU´NUN YURTİÇİ VE YURTDIŞI BAŞARILARI

Haz

May

Teknoloji Bağımlılığı Seminerine siber suçlarla mücadele kapsamında,mücadele platformu sözcüsü Sayın Muhammed BİNİCİ tarafından okulumuz konferans salonunda öğrencilerimiz bilgilendirilmiştir.

May

19 Mayıs, Türk Milleti’nin bağımsızlık ve özgürlük umutlarının inanca dönüştüğü, kurtuluş ataşenin yakıldığı ve aydınlık bir geleceğe olan inancın kuvvetlendiği günün adıdır. 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramımız kutlu olsun.

May

May

İstanbul Valiliği Aile ve Sosyal Politikaları Müdürlüğü´nün 03 Aralık 2016 tarihinde açıklanan "Otizm Spektrum Bozukluğu Olan Bireylere Yönelik Eylem Planı" kapsamında 08/05/2018 tarihinde ilçemizde görev yapan rehber öğretmen ve müdür yardımcılarına yönelik "Otizm Farkındalık Eğitimi" okulumuz konferans salonunda gerçekleştirilmiştir.

Nis

9-19 Nisan tarihleri arasında ,okul psikolojik danışmanları Şadıman BEGİK ve Abdullah DELİBAŞ tarafından düzenlenen "TEBAAL KARİYER GÜNLERİ" kapsamında 9 farklı meslek uzman öğrencilerimiz ile buluştu.Katılım sağlayan değerli uzmanlarımıza teşekkür ederiz.

Nis

Ulusların tutsaklığı üzerine kurulmuş olan kurumlar her yerde yıkılırlar. Ulusal egemenlik öyle bir ışıktır ki karşısındaki zincirler erir, taç ve tahtlar batar, yok olur. Bütün dünyaya meydan okuduğumuz ve tutsaklık zincirini kırdığımız günün 98. yıldönümünü sevinç ve coşkuyla kutladık. Emeği geçen tüm öğretmenlerimizi ve öğrencilerimizi tebrik ederiz.

Nis

Nis

Mrt

 12.sinif ogrencilerimizden ZEYNEP OZTURK FPSPI (Gelecek Problemleri Çözme) Yarışmasında  TURKIYE 1.CISI;  10.sinif ogrencilerimizden Mete AYDIN  TURKIYE 3. CUSU,  olmuştur.

Öğrencilerimiz kutlar başarılarının devamını dileriz..

Mrt

Okulumuz, özel bir üniversitenin tertip etmiş olduğu Liselerarası Bilgi ve Kültür Yarışması´na her sene olduğu gibi bu sene de katılım sağlamış ve çeyrek finale çıkmayı ve İstanbul´un en iyi 8 lisesi arasına girmeyi başarmıştır.  Yarışmaya, 29/03/2018 tarihinde İngilizce öğretmeni Gizem Baskın danışmanlığında seçilen beş öğrencimizle katıldık.  

Mrt

Okulumuz 9/B sınıfı öğrencilerinden Gülcan MADEN İSKİ´nin düzenledği "SÖZ KONUSU SU OLUNCA" konulu kompozisyon yarışmasında 3.olmuştur.Emeği geçen öğretmenimiz Cihan TUĞ´u ve öğrencimizi tebrik eder başarının artarak devamını dileriz.

Mrt

  Okulumuz 10 E sınıfı öğrencilerinden Selin AVİGDOR,okulumuz ingilizce ögretmeni Gülin DEMİRYÜREK rehberliğinde Işık okulları "Public Speaking Competition" yarışması´na katılmış ve 4. olmustur. Okulumuzu en güzel şekilde temsil eden öğrencimize teşekkür eder başarılarının devamını dileriz.