T.C. Mİllî Eğİtİm BakanlIğI
İSTANBUL / ATAŞEHİR - TEB Ataşehir Anadolu Lisesi

Haberler

Kas

Başta Başöğretmenimiz Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm öğretmenlerimizin bu güzel gününü okulumuz konferans salonunda  saygı duruşu ve İstiklal Marşının ardında günün anlam ve önemini belirtilen konuşmalarla şiirlerle şarkılarla öğretmen ve öğrencilerimizle birlikte kutladık.Güzel yurdumuzun her köşesindeki öğretmenlerimizin de gününü en içten dileklerimizle kutluyoruz...

Kas

"Benim naçiz vücudum elbet bir gün toprak olacaktır; fakat Türkiye Cumhuriyeti ilelebet payidar kalacaktır. "   

Mustafa Kemal ATATÜRK

Kas

Kas

Kas

10/A sınıfı öğrencilerinden Mete Aydın  tasarlamış olduğu SKT2 (Son Kullanma Tarihi Takibi) adlı projesi ile Girne Amerikan Üniversitesi 5.Yaratıcı Fikirler Yarışması´nda 3.olmuştur. Projede amaç son kullanma tarihini geriye doğru sayarak ürünlerin raf ömrünü görmeyi sağlamaktır.Okulumuzu onurlandıran öğrencimiz Mete Aydın´a ve kendisine rehberlik eden öğretmen arkadaşlarımıza teşekkür eder başarılarının devamını dileriz.

 

 

 

Ekm

Okulumuz öğrenclierinden Fatma Öznur İRBAN katılmış olduğu 29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI  KOMPOZİSYON YARIŞMASI´nda İlçe birincisi ,TÜRKÇEYİ DOĞRU VE GÜZEL KULLANMA  DENEME YARIŞMASI´nda İlçe ikincisi olmuştur.Okulumuzu onurlandıran öğrencimiz Fatma Öznur İRBAN´ı tebrik ediyor başarılarının devamını diliyoruz.

Ekm

   

Ekm

    Cumhuriyet´imizin 94. Yılını  Okulumuzun Konferans salonunda tüm idareci ve öğretmenlerimizin yanı sıra öğrencilerimiz ve katılım sağlayan değerli velilerimizle kutladık.

Ekm

Ekm

 

      Okulumuz Sosyal Etkinlikler Kulübü´nün düzenlemiş olduğu TEB´İN SESİ yarışması 31.10.2017 tarihinde gerçekleştirilecektir.İlgilenen öğrencilerimizin 18-23 Ekim tarihleri arasında başvurularını yapmaları gerekmektedir.

Ekm

Ekm

Ekm

2017-2018 eğitim öğretim yılı Okul Başkanlığına tek aday olarak katılan 12-C sınıfından Emirhan KILINÇ seçilmiştir,kendisine başarılar diliyoruz.

Ekm

Okulumuzda 15 Temmuz Demokrasi Zaferi ve Şehitleri anma etkinlikleri kapsamında Edebiyat öğretmenlerimiz Berrin FİDANCI,Hamiye ATA,Aysun ÇELİKTEN,Funda AKSU tarafından organize edilen şiir ve mektup dinletisi gerçekleştirildi.

Ekm

Biyoloji öğretmenimiz Havva BURMA öncülüğünde 29 Eylül 2017 Cuma günü Avrupa Birliği HORIZON (UFUK) 2020 Programı  "Science Unites All  - Bilim Herkesi Birleştirir" projesi kapsamında  Eyüp´teydik..