T.C. Mİllî Eğİtİm BakanlIğI
İSTANBUL / ATAŞEHİR - TEB Ataşehir Anadolu Lisesi

Haberler

Mrt

Mrt

10.Aktif Deney Yarışmasında 11.sınıf öğrencilerimiz "jüri Özel Ödülü" almıştır.Öğrencilerimizi Aktif Deney Yarışmasına hazırlayan öğretmenlerimizi,okulumuzu başarıyla temsil eden öğrencilerimizi tebrik eder,başarılarının devamını dileririz.

Mrt

        " Çanakkale Zaferi büyük Türk Milletinin dirilişinin destanlaştırdığı bir büyük günün aynı zamanda da ismidir. Bu kutlu zaferin yıl dönümünde zaferin verdiği gururla kahramanlık destanını tarihe altın harflerle kazıyan tüm şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyoruz."

 Emeği geçen tüm öğretmenlerimiz  ve öğrencilerimizi tebrik ederiz..

Mrt

12 Mart İstiklâl Marşının Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy ´u Anma Programı;  günün anlam ve önemini belirten konuşma, öğrenci şiir dinletileri ve koro çalışmaları,tiyatro gösterimi ile gerçekleşti. Programın düzenlenmesinde ve gerçekleşmesinde emeği geçen tüm öğretmen ve öğrencilerimizi tebrik ederiz.

Mrt

 Okulumuz 9/A sınıfı öğrencilerinden Gözde KARABULUT, Mehmet Akif ERSOY´u Anma konulu şiir yazma yarışmasında ilçe birincisi olmuştur.Öğrencimizi tebrik eder,başarılarının devamını dileriz.

Mrt

Geleneksel Yakan Top Çocuk Oyunlarında Okulumuz kız öğrencilerimiz Ataşehir İlçede 1. erkek öğrencilerimiz 3. olmuştur.Öğrencilerimizi tebrik eder başarılarının devamını dileriz..

Ock

Ock

Okulumuz kız basketbol takımı Ataşehir ilçe ikincisi olmuştur.Başta Beden Eğitimi öğretmenimiz Derya ER DALLI olmak üzere okulumuzu temsil eden öğrencilerimizi tebrik eder başarılarının devamını dileriz.

Ock

Rehber Öğretmen Şadıman BEGİK ve Abdullah DELİBAŞ eşliğinde 12.Sınıf öğrencileri Tuzla Deniz Harp Okulunu gezerek bilgi sahibi olmuşlardır.

Ock

Rehber Öğretmen Şadıman BEGİK ve Edebiyat Öğretmeni Aysun ÇELİKTEN 12D,12E,12F sınıfı öğrencileriyle Bilgi Üniversitesine gezi düzenlemişler ve öğrencilerimiz  fakültelerle ilgili bilgi almışlardır.

Ock

Okulumuz öğrencileri "Sözlük Özgürlüktür" projesi kapsamında edebiyat öğretmenlerimizce hazırlanan "Kelimeler Uyanıyor" isimli sözlük yarışmasına katıldılar.Divan şiirinden seçilen 35 berceste beyit üzerinden yapılan yarışmada öğrenciler anlamı bilinmeyen kelimelerden bir sözlük oluşturarak hem kelime dağarcıklarını geliştirdiler hem de sözlük kullanma alışkanlıklarını pekiştirdiler.

Yarışmada;

10B sınıfından Meryem TUTAKLI 3.

10D sınıfından Hilal YAVER 2.

10C sınıfından Tuğba ÇİFTÇİ 1. Olmuştur

Öğrencilerimizi tebrik ediyor,başarılarının devamını diliyoruz...

Ara

Sosyal Etkinlik Kulübü tarafından hazırlanan Scrabble Yarışmasına katılmak isteyen öğrencilerimizin belirtilen tarihler arasında aşağıda adı geçen öğrencilerimize bildirmeleri gerekmektedir.

Ara

Sosyal Etkinlik Kulübü tarafından hazırlanan Satranç Turnvası Yarışmasına katılmak isteyen öğrencilerimizin varsayılan süre içinde görevli öğrencilerimize bildirmeleri gerekmektedir.

Ara

 Yıldız Teknik Üniversitesine gezimizden kareler..

Ara