T.C. Mİllî Eğİtİm BakanlIğI
İSTANBUL / ATAŞEHİR - TEB Ataşehir Anadolu Lisesi

OKULUMUZ 32 LİSENİN KATILDIĞI LİSELERARASI BİLGİ YARIŞMASINDA ÇEYREK FİNALE KADAR YÜKSELİP BERABERE KALIP ELENMİŞTİR.

Okulumuz, özel bir üniversitenin tertip etmiş olduğu Liselerarası Bilgi ve Kültür Yarışması´na her sene olduğu gibi bu sene de katılım sağlamış ve çeyrek finale çıkmayı ve İstanbul´un en iyi 8 lisesi arasına girmeyi başarmıştır.  Yarışmaya, 29/03/2018 tarihinde İngilizce öğretmeni Gizem Baskın danışmanlığında seçilen beş öğrencimizle katıldık.  

  İstanbul çapında 32 seçkin lisenin katılımı ile düzenlenen bilgi yarışmasında ilk eleme turunda Özel Bil Temel Lisesi ile eşleşen TEB Ataşehir Anadolu Lisesi, yarışmayı 80-60 üstünlükle kazanıp bir üst turda Kadıköy Anadolu Lisesi ile eşleşmiş ve yapılan müsabakada 10 soruda eşitlik bozulmayınca, hazırlanan yedek sorulara geçilmiş ve burada sorulan 5 soruda da eşitlik yaşandığı için karşılaşma berabere bitmiştir. Çeyrek finalde ise, Özel Galileo Galilei İtalyan Lisesi ile eşleşen okulumuz, eşitlik yine bozulmayınca sorulan yedek soruların sonuncusunda yanlış cevaplayarak elenmiştir. Okulumuzu başarı ile temsil eden öğrencilerimizi kutluyoruz ve bir dahaki sene şampiyon olmak için yeterli motivasyonu kazandıklarını düşünerek çalışmalarında başarılar diliyoruz. 

  Yarışmacı öğrencilerimiz; Ömer Mert Civelek, Feyza Nur Ergören, Alper Kaan Mazinoğlu, Hüseyin Parlak ve Gürkan Karadağ formalarını gurur ve başarı ile taşımışlardır.

Paylaş Facebook  Paylaş twitter  Paylaş google  Paylaş linkedin
Yayın: 31.03.2018 - Güncelleme: 10.05.2018 11:59 - Görüntülenme: 190
  Beğen | 4  kişi beğendi